Scarificatore Brushless 18V 35cm RY18SFX35A-0 | Ryobi
star star star star star_border
Out of Stock
Quantity
Evasione in circa 3-4 giorni lavorativi
Scarificatore Brushless 18V 35cm
RY18SFX35A-0
Caratteristiche:
  • Motore Brushless 36V alimentato da 2 batterie 18V ONE+
  • 4 profondità per il massimo controllo
  • Impugnatura pieghevole per un facile trasporto e riponimento
  • 16 lame in acciaio inox
  • Sacco di raccolta e accessorio per arieggiare (optional nella versione senza batterie)
Performance:
 Capacità sacco di raccolta (l): 55
Diametro di taglio cm: 35
Movimento: A Spinta
Batteria:
Capacità batteria (Ah): -
Caricabatteria incluso: NO
N.ro batterie in dotazione: 0
Potenza: 18V
Peso:
Peso (senza batteria) (Kg): 9.0
Peso con il pacco batteria (EPTA) (kg): 11
Out of Stock
Specific References
EAN13
We work with reliable couriers to offer an efficient, traceable and punctual service.
You will receive a link to follow the shipment at every stage, until delivery.
We use quality protective materials and, where possible, eco-friendly packaging.
Our priority is that your purchase arrives without surprises, ready to use.
Viewed products
6 other products in the same category:
Scarifiers and Aerators
MTD
Scarifier Optima 38 VO | MTD
Optima 38 VO scarifier 208cm³, cutting width 38cm, cutting area (recommended) 1500m²...
Ordinabile
Scarifiers and Aerators
MTD
Scarifier Optima 35 VO | MTD
Optima 35 VO scarifier 137cm³, cutting width 35cm, cutting area (recommended) 1000m²...
Ordinabile
Electric Scarifier Smart 37 VE | MTD
Smart 37 VE 1600W Electric Scarifier, cutting width 37cm, cutting area (recommended)...
Electric Scarifier Smart 30 VE | MTD
Smart 30 VE 100W Electric Scarifier, cutting width 30cm, cutting area (recommended)...