Scarificatore 1400W 35cm RY1400SF35A | Ryobi
star star star star star_border
Out of Stock
Quantity
Evasione in circa 3-4 giorni lavorativi
Scarificatore 1400W 35cm
RY1400SF35A
Caratteristiche:
  • 4 profondità per il massimo controllo
  • Impugnatura pieghevole per un facile trasporto e riponimento
  • Rullo 35cm con 16 lame in acciaio inox
  • Sacco e accessorio per arieggiare non inclusi (optional)
Performance:
 Capacità sacco di raccolta (l): 55
Diametro di taglio cm: 35
Movimento: Cintura
Larghezza di taglio [cm]: 35
Batteria:
Potenza:  1400W
Peso:
Peso (kg): 14
Out of Stock
Specific References
EAN13
We work with reliable couriers to offer an efficient, traceable and punctual service.
You will receive a link to follow the shipment at every stage, until delivery.
We use quality protective materials and, where possible, eco-friendly packaging.
Our priority is that your purchase arrives without surprises, ready to use.
You might also like
6 other products in the same category:
Scarifiers and Aerators
MTD
Electric Scarifier Smart 37 VE | MTD
Smart 37 VE 1600W Electric Scarifier, cutting width 37cm, cutting area (recommended)...
Ordinabile
Scarifiers and Aerators
MTD
Electric Scarifier Smart 30 VE | MTD
Smart 30 VE 100W Electric Scarifier, cutting width 30cm, cutting area (recommended)...