Scarificatore / Arieggiatore Brushless 18V (2x 4.0Ah) 35cm RY18SFX35A-240 | Ryobi
star star star star star_border
Out of Stock
Quantity
Evasione in circa 3-4 giorni lavorativi
Scarificatore / Arieggiatore Brushless 18V (2x 4.0Ah) 35cm
RY18SFX35A-240
Caratteristiche:
  • Motore Brushless 36V alimentato da 2 batterie 18V ONE+
  • 4 profondità per il massimo controllo
  • Impugnatura pieghevole per un facile trasporto e riponimento
  • 16 lame in acciaio inox
  • Sacco di raccolta e accessorio per arieggiare (optional nella versione senza batterie)
Performance:
 Capacità sacco di raccolta (l): 55
Diametro di taglio cm: 35
Movimento: Cintura
Tempo di ricarica (min): 120
Batteria:
Capacità batteria (Ah): 4.0
Caricabatteria incluso: SI
N.ro batterie in dotazione: 2
Potenza: 18V
Tempo di ricarica (min): 120
Out of Stock
Specific References
EAN13
We work with reliable couriers to offer an efficient, traceable and punctual service.
You will receive a link to follow the shipment at every stage, until delivery.
We use quality protective materials and, where possible, eco-friendly packaging.
Our priority is that your purchase arrives without surprises, ready to use.
Viewed products
6 other products in the same category:
Scarifiers and Aerators
MTD
Scarifier Optima 35 VO | MTD
Optima 35 VO scarifier 137cm³, cutting width 35cm, cutting area (recommended) 1000m²...
Ordinabile
Scarifiers and Aerators
MTD
Electric Scarifier Smart 30 VE | MTD
Smart 30 VE 100W Electric Scarifier, cutting width 30cm, cutting area (recommended)...
Ordinabile
Electric Scarifier Smart 37 VE | MTD
Smart 37 VE 1600W Electric Scarifier, cutting width 37cm, cutting area (recommended)...